Adil Gür

Araştırmacı

1965 yılında Malatya‘da ailesinin ilk çocuğu olarak köyde doğmuştur.

  • 3Yıl Öncee
  • Hedik.org
  • Görüntülenme Sayısı: 1
Görsel Sahibi:

A&G Araştırma şirketi sahibidir.

Adil Gür, 1965 yılında Malatya‘da ailesinin ilk çocuğu olarak köyde doğmuştur. 4 kardeşi vardır. Babası öğretmen, annesi ev hanımıdır. 6 yaşında iken Malatya’ya taşındıklarından ötürü ayrılmıştır. İlkokul ve ortaokulu Malatya’da okumuştur. Malatya İmam Hatip Lisesinden mezun olduktan sonra İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden 15 yıl gibi uzun bir sürede mezun olmuştur.

Üniversitede okurken 1987 yılında Araşahibi Tarhan Erdem‘in yanında çalışmaya başladı. Araştırma sektörüne anketör olarak giren ve 1995 yılına kadar çeşitli araştırma şirketlerinde yöneticilik yapmış olan Adil Gür, 1995 yılında ise A&G Araştırma Şirketi’ni kurdu.

1995-2015 yılları arasında doğru seçim tahminleri ile adını duyurdu. Birçok siyasi ve sosyal içerikli araştırmayı yürütmektedir. Yaklaşık 3 yıldır Türkiye’nin çeşitli şehirlerinde belediyeler ile birlikte Dünya Bankası ve Avrupa Birliği kaynaklı “Vatandaş Karnesi – Başkan Dinliyor” adlı projeyi yürütmektedir. Vatandaş memnuniyetini arttırıcı çalışmalar yapmaktadır.

Adil Gür, 1999 yılında Naile Gür ile evlendi. 1 kız, 1 erkek çocuk babasıdır. 

Kategorisindeki Diğer Biyografiler

Kaynak: biyografi.net.tr