Arzu ERDEM

Milletvekili / 1970 -

Malatyalı Milletvekili ve Siyasetçi

  • 4Yıl Öncee
  • kimnereli
  • Görüntülenme Sayısı: 1
Görsel Sahibi: kimnereli.net

1970 yılında dünyaya gelen Arzu Erdem Almanya Heilbronn Sontheim doğumludur. Annesi Semra Hanım, babası ise Rıfat beydir.

Siyasetçi kimliğinin yanı sıra Pedagojik Destek Uzmanı, Adli Bilirkişi ve eğitimcidir.

İstanbul Üniversitesi Alman Dili Eğitimi Bölümünden mezun olmuş aynı üniversitede Alman Dili Eğitimi dalında yüksek lisans yapmıştır.

Kimsesiz Çocuklar Eğitim ve Sevgi Derneği Kurucu Başkanlığı ve Gençleri Uyuşturucudan koruma derneği kurucu başkan yardımcılığı görevlerinde bulunan Arzu Erdem Pedagojik Formasyon belgesine sahiptir.

1990 ve 1993 yılları arasında İstanbul Barosu Başkanlığının Uluslararası Yeminli Tercümanlığını ve Müdür Yardımcılığını yapan Arzu Erdem Almanca Dalında C 1 düzeyinde Avrupa Dil Portfolyosunu almaya hak kazanan isimlerdendir.

Bugüne kadar Sağlık, eğitim ve otomotiv sektörlerinde aile şirketleri bünyesinde üst düzey yöneticilik yapan Arzu Erdem çok iyi derecede İngilizce ve Almanca, orta derecede ise Latince ve Fransızca bilmektedir.

MHP İstanbul Milletvekili’dir. İş ve siyaset dışında bir çok alanda inisiyatif alan ve sorumluluk üstlenen Arzu Erdem baba tarafından aslen Malatya‘lıdır. Evli ve bu evliliğinden iki evladı vardır.

Kategorisindeki Diğer Biyografiler

Kaynak: kimnereli.net