Yunus Akdaş

Sivil Toplum / 1958

1958 Yılında Malatya’nın Darende ilçesinde doğdu.

  • 4Yıl Öncee
  • Hedik.Org
  • Güncellenme Tarihi: 07.04.2018
  • Görüntülenme Sayısı: 1
Görsel Sahibi:

1958 Yılında Malatya’nın Darende ilçesinde doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini Malatya’da tamamladı. Adana İktisadi ve Ticari İlimler Akademisinden 1981 yılında mezun oldu. 1982 yılında ise İstanbul Üniversitesinde İşletme İktisat mastırı yaptı.

Yüksek öğreniminin ardından Malatya’ya dönerek serbest Mali Müşavirlik yaptı. Aynı dönemde inşaat sektörüne de girdi. İnönü Üniversitesi İktisadi idari bilimler fakültesinde iki yıl süreyle akademisyenlikte yaptı.

1989 yılında Malatya Belediyesi Meclis üyesi seçildi. Meclis üyeliğinin yanı sıra Belediye başkan vekilliği görevinde de bulundu. 1990 yılında İnşaat şirketinin merkezinin taşınması sebebiyle kendisi de İstanbul’a yerleşti. 1992 yılında inşaat şirketinin dışında Sultanhamam’da kumaş ticareti de yapmaya başladı. 2000 yılında hazır giyim sektörüne geçerek Crispino markasını oluşturdu ve 2003 yılında konfeksiyon fabrikası kurdu.

2006 yılı itibariyle hazır giyim sektöründen tamamen çıkarak ‘HYT İnşaat’ markasıyla inşaat işlerine devam etti. Yeşil Zengibar, İstoç, Yılmazkent, Gönül Sitesi, Gülalioğlu İş Merkezi, Aydaş, Tercüman, Esenbahçe Konutları, Önay Garden, My Family, Önay Life ve Ak Towers gibi sektörde dikkat çekici birçok projeye imza attı.

2001 yılından bu yana ise Malatyalı İşadamları Derneği Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini sürdüren Yunus Akdaş, evli, üç çocuk ve bir torun sahibi.

Kategorisindeki Diğer Biyografiler

Kaynak: yunusakdas.com