Doğduğu ilçenin okuluna müdür oldu

Yaşadığı maddi sorunlara rağmen çocukluk hayalini gerçekleştirerek öğretmen olan Pınar Ünlü, doğup büyüdüğü Malatya'nın Hekimhan ilçesinde anaokulu müdürü olarak hizmet veriyor.

  • 4Yıl Öncee
  • Anadolu Ajansı
  • Görüntülenme Sayısı: 1236
Görsel Sahibi: Anadolu Ajansı"

Malatya'da, yaşadığı maddi sorunlara rağmen çocukluk hayalini gerçekleştirerek öğretmen olan Pınar Ünlü, doğup büyüdüğü Hekimhan ilçesinde anaokulu müdürlüğü yapıyor.

İki çocuklu bir ailenin büyük çocuğu olan Pınar Ünlü (29) ilk, orta ve lise eğitimini Hekimhan ilçesinde tamamladı.

Girdiği üniversite sınavında İnönü Üniversitesi Eğitim Fakültesini Felsefe Bölümü'nü kazanan Ünlü, 2010'da eğitimini başarıyla tamamlayarak, Muş'a rehber öğretmen olarak atandı.

Muş'ta yaklaşık 3 yıl hizmet eden ve çok sayıda projede yer alan Ünlü, kız çocuklarının okula kazandırılması projesinde aktif rol oynadı.

Okuldaki ekiple önemli çalışmalar yürüten Ünlü, ilçede yaklaşık 100 kız çocuğunun okula kazandırılmasına katkı sağladı.

Daha sonra doğup büyüdüğü ilçedeki Hekimhan Lisesine rehber öğretmen olarak atanan Ünlü, ardından da kent merkezindeki bir okulda görevlendirildi.

Pınar Ünlü, girdiği idarecilik sınavında başarılı olarak doğup büyüdüğü ilçedeki Hacı İbrahim Akyüz Anaokulu'na müdür olarak atandı.

Ünlü, AA muhabirine yaptığı açıklamada, en büyük hayalinin öğretmenlik olduğunu, bunu da gerçekleştirdiği için çok gururlandığını belirtti.

Esnaf bir babanın çocuğu olduğunu, okumak için elinden geleni yaptığını anlatan Ünlü, emeklerinin karşılığını aldığını ifade etti.

Muhabir: Yusuf Cahid Çavdar

Kaynak: aa.com.tr

İnsan Kategorisindeki Diğer Haberler

Yemeklerinin lezzetine devlet desteğiyle lezzet kattı

  • 2 Saat Önce
  • Anadolu Ajansı

'Beyaz yakasını' çıkartıp süt üretimine başladı

  • 2 Saat Önce
  • Anadolu Ajansı