Yemeklerinin lezzetine devlet desteğiyle lezzet kattı

Malatyalı girişimci Zeynep Kasap, KOSGEB desteğiyle açtığı iş yerinde yaptığı "ev yemekleri"ni, Türkiye'de farklı şehirlerin yanı sıra müşterileri aracılığıyla yurt dışına da gönderiyor.

  • 4Yıl Öncee
  • Anadolu Ajansı
  • Görüntülenme Sayısı: 1266
Görsel Sahibi: Orhan Yoldaş"

Malatya'da yaşayan Zeynep Kasap, KOSGEB desteğiyle açtığı iş yerinde yaptığı ev yemeklerini, Türkiye'de farklı şehirlerin yanı sıra müşterileri aracılığıyla yurt dışına da gönderiyor.

Bir dönem babasının kendisi için açtığı örgü atölyesinde çalışan ancak evlendikten sonra iş yerini kapatan 47 yaşındaki Zeynep Kasap, yaklaşık 20 yıl ev hanımlığı yaptı.

Bu süreçte 3 çocuğu dünyaya gelen Kasap, 2010 yılında yöresel yemekler yapan bir firma için evde yemek pişirmeye başladı.

 KOSGEB tarafından açılan girişimcilik kursuna katıldı

Yaptığı yemekler çok beğenilen Kasap, bir süre sonra yöresel ev yemekleri yapan bir iş yeri açmaya karar verdi. KOSGEB tarafından açılan girişimcilik kursuna katılan Kasap, ardından aldığı 30 bin liralık hibe desteğiyle kendi işini kurdu.

Kasap, AA muhabirine yaptığı açıklamada, yemek yapmayı çok sevdiğini belirterek, yemeklerinin tadanlar tarafından beğenildiğini söyledi.

Eski evini satıp KOSGEB desteği de alarak yöresel yemekler yapan bir iş yeri açtığını anlatan Kasap, burada 2015'ten bu yana hizmet verdiğini ifade etti.

Hayalini gerçekleştirdiği için mutlu olduğunu dile getiren Kasap, "Hibe desteğiyle iş yerimi açtım. Allah devletimizin yokluğunu vermesin. Küçük küçük başladım, işler zamanla oturmaya başladı. Eşim buranın tadilatında çok çalıştı. Şimdi de akşamları geldiğinde benim için alışveriş yapıyor. Çocuklarım yardım ediyor, burayı seviyoruz. Ailecek çalışıyoruz." dedi.

"Yorulacağız ki iş yeri büyüsün"

Kasap, iş dünyasının kadınlar için zor olduğunu belirterek, "İş yeri açtın mı takır takır işleyecek diye bir şey yok. Yöresel yemek hazırladığımız için çalışanlarımız ev hanımı. Annesi rahatsızlanıyor, kızı doğum yapıyor, işten ayrılıyor. İşe alıyoruz, her şeyi öğretiyoruz, işten çıkıyor. Böyle sıkıntılarımız oluyor, bunun dışında da tabii ki yorulacağız. Biz yorulmazsak, kimse bizim için yorulmaz. Çalışıp yorulacağız ki iş yeri büyüsün, başka türlü olmuyor." dedi.

Muhabir: Orhan Yoldaş

Kaynak: aa.com.tr

İnsan Kategorisindeki Diğer Haberler

Doğduğu ilçenin okuluna müdür oldu

  • 2 Saat Önce
  • Anadolu Ajansı

'Beyaz yakasını' çıkartıp süt üretimine başladı

  • 2 Saat Önce
  • Anadolu Ajansı